ראיון עם עומרי חצור

By יולי 11, 2017 ראיונות

רגע לפני שעומרי חצור נוחת ברפובליקה הדומיניקנית שם הוא יתחרה בתחרות Master of the ocean שאלנו אותו כמה שאלות חשובות ומעניינות. הנה מה שעומרי סיפר לנו:

◄ ספר קצת על התחרות..

"התחרות מורכבת מ4 קטגוריות שונות. גלישת רוח, גלישת גלים , קייט וסאפ. יש אפשרות להתחרות במקצה קבוצתי (בדומה לטריאתלון) ויש אפשרות להתחרות בכל הקטגוריות ביחד. מארגני התחרות הזמינו 16 גולשים מכל העולם כדי להתחרות בקטגוריה שכוללת את כל ה4 וכבוד גדול הוא לי להיות אחד מהם".

◄ איך הגלים שם?

"חבר טוב בשם אוריה אסא מוציא לשם קבוצות גלישה ואת רוב המידע שלי על האי והגלים שם קיבלתי ממנו, הוא חזר לפני כמה ימים וסיפר שהעונה הם קיבלו סוואלים טובים במיוחד עם מלא צינורות (בדיוק כמו שאני אוהב)".

◄ דווקא עם קייט לא ראינו אותך הרבה. איך אתה עם זה?

"נולדתי אופטימי. חוץ מזה, מי שניצח את התחרות בשנה שעברה גם לא ממש ידע. אני מתכנן להקדיש יום שלם לפני התחרות ולהתאמן רק על הקייט".

◄ איך נערכת לתחרות?

"אני משתדל להיות כל יום במים ולגלוש כמה שיותר ועל מה שהכי מתאים לתנאים באותו רגע".

◄ איך זה מתנגש עם הלימודים שלך?

"אני סטודנט לתקשורת, שנה שלישית במכללה למנהל. הים והלימודים תמיד התנגשו עוד מתקופת התיכון ומאז כבר הבנתי שצריך להסביר את המצב טוב למורים/מרצים כדי שיהיה להם הרבה יותר קל לשחרר אותי משיעור כשהים קורא. גם לי וגם למרצה קצת קשה כשאני יושב בשיעור ורואה את הרוח מהחלון".

◄ איך זה בכלל להיות סטודנט גולש?

"זה לקום בבוקר לפני שהשמש זורחת כדי להספיק להיות במים 2-3 שעות, לצאת בשנייה האחרונה מהמים, להתלבש בחניה ולהיכנס לשיעור עם שיער רטוב, קרם הגנה ומלא חול באוזניים. סה"כ נחמד".

◄ מה הציפיות שלך מהתחרות?

"המטרה העיקרית תמיד נשארת אותו דבר והיא ליהנות ולעשות את המקסימום. אני לא יודע להגיד לאן המקסימום הזה יספיק אבל אני גם לא מודאג מזה, בעיקר בגלל מזג האוויר הטרופי".

◄ עם איזה ציוד אתה נוסע?

"2 גלשני גלים של רוסון, סאפ אחד של פוקוס, קייט של north ומחכה לי שם ציוד גלישת רוח".

◄ איך שומרים על קור רוח כשאתה בתוך תחרות?

"לפני שאני נכנס למקצה אני תמיד מזכיר לעצמי שהמטרה היא ליהנות, כשזה קורה כל הלחצים בעולם מתבטלים ואני מצליח להתרכז בדברים החשובים.

מוזיקה היא הדרך הכי טובה להיכנס לzone , בעיקר בתחרויות. אני תמיד מגיע עם אוזניות ומחפש אזור שקט, שומע את המוזיקה שאני אוהב, עושה מתיחות ומנתק את עצמי מכל מה שלא רלוונטי".

◄איזה יתרונות אתה חושב שיש לך על פני מתחרים אחרים?

"אני חושב שהיתרון הכי גדול שלי נובע מהחיסרון הכי גדול של כולנו. התנאים בארץ לא תמיד מדהימים ובגלל זה אני תמיד נשאר "רעב" לעוד. אני מנסה לנצל כל רגע אפשרי כדי להיות במים – משהו שלא תמיד אפשר להגיד על מישהו שגר בהוואי ורואה כל יום את אותו גל מושלם".

◄משהו לסיום?

"תודה ענקית לפוקוס שתומכים ועוזרים עם הציוד הכי טוב שיש!"

קרדיט צילוםEdden Ram Photography